بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

نکاتی برای حفظ آرامش درسفرهای هوایی

برای بسیاری از اشخاص سفر با هواپیما بسیار جذاب وهیجان انگیز است  ودر عین حال نسبت به بقیه وسایل نقلیه راحتتر و امنتر می باشد .اما گاهی تعدادی از مسافران ترس از پرواز دارند و ممکن است سفر بااین وسیله این اشخاص را ناراحت کند، برای حفظ آرامش می بایست به چندین نکته توجه داشته باشیم  تا با آرامش کامل از سفر لذت ببریم.

 

افرادی که معمولا ترس از سفر با هواپیما را دارند، معمولا بدلیل نشستن وبلند شدن هواپیما می باشد و دلیل بعدی تجربیات ناخوشایند دوستان و اطرافیان می باشد. این دلایل بصورت ناخود آگاه در زمان پرواز استرس شما را تشدید می کند و موجب می شود آرامش در طول پرواز را از دست بدهید.

نکاتی که در زیر آورده شده است به شما کمک خواهد کرد که استرستان کم و از سفرتان لذت ببرید .

درابتدا توصیه ها قبل از پرواز را رعایت فرمایید.

 • اندکی زودتر از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوید، زیرا تاخیر خود عامل مهمی در ایجاد استرس و نگرانی است.
 • محل نشستن شما در هواپیما نیز بسیار مهم است، زیرا در قسمت عقب هواپیما تکانه‌ها بیشتر و شدیدتر احساس می‌شوند.
 • اگر نگران غذای هواپیما هستید  باخود مواد غذایی به همراه داشته باشید.

 

توصیه های حین پرواز:

 • تکانه ‌های هواپیما در حین نشستن و بلند شدن  که از جمله  عوامل ایجاد ترس و استرس در میان مسافرین است. این تکانه‌ها به دلیل اختلا‌ل‌های موجود در جریان طبیعی هوا اتفاق می‌افتد و خلبان همیشه آن‌ها را پیش‌بینی کرده و بخوبی از نحوه مقابله با آن مطلع است. آنچه که باید انجام دهید پرسیدن درباره احتمال وقوع این تکانه ‌ها از خلبان است. زیرا اطلاع داشتن از خطر بهتر از تجربه ناگهانی آن است! در چنین مواقعی خونسردی خود را حفظ کنید و اطمینان داشته باشید که خلبان پرواز به بهترین نحو شرایط را اداره خواهد کرد.
 • ساعت مچی، موبایل و هرچیز دیگری که زمان را به شما یادآوری می کند باید از دسترس شما دور باشد. در غیر این صورت طبق عادت مدام به ساعت خود نگاه خواهید کرد و گذر زمان برای شما بسیار طولانی و خسته کننده خواهد بود.
 • بهتر است خدمه هواپیما و مسافران اطراف‌تان را در جریان مشکل خود قرار دهید تا در مواقع لزوم به شما کمک کرده یا در حین پرواز مرتب به شما سر بزنند. در این امربه هیچ عنوان خجالت نکشید.
 • به هنگان نشستن و بلند شدن هواپیما پوشش پنجره را کاملا ببندید و سعی کنید تا با دیگران درباره موضوع‌های مختلف صحبت کنید.این کار به شما کمک می‌کنید تا حواستان پرت شده و دچار استرس نشوید.
 • اگر با خانواده‌تان سفر می‌کنید، در زمان نشستن و بلند شدن می‌توانید دست یکی از آن‌ها را بگیرید. این کار باعث ایجاد قوت قلب و آرامش در شما می‌شود و در نتیجه کمتر احساس ترس می‌کنید. اصلا در این شرایط احساس شرم نکنید، چون این ترس یک حس طبیعی است و شما برای غلبه بر آن به کمک دیگران احتیاج دارید.
 • برخی صداهای ناشناخته باعث ایجاد ترس در انسان می‌شوند و صداهای داخل کابین نیز از این دسته هستند. چشمان خود را ببندید و به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش دهید. اینکار کمک می‌کنید تا ذهن شما کاملا بر روی موسیقی تمرکز کرده و حتی متوجه فرود هواپیما نیز نشوید

 • از نوشیدن چای یا قهوه خودداری کنید زیرا باعث ایجاد استرس می‌شوند. بهتر است به جای آن‌ها از آبمیوه‌ استفاده کنید زیرا کم ‌آبی نیز خود یکی از عوامل ایجاد ترس در انسان است.
 • نفس عمیق بکشید و آن‌ها را بشمارید. این روش حقه دیگری برای منحرف کردن ذهن از لحظه نشستن و بلند شدن هواپیما است.
 • به کلیه جزئیات تکانه‌ها دقت نکنید و سعی کنید تا با مطالعه اخبار، موسیقی و غیره خود را سرگرم کنید.
 • به مقصد سفر و کارهایی که قصد انجام آن را دارید، فکر کنید.
 • خاطرات شاد و شیرین خود را مرور کنید؛ به افرادی فکر کنید که از صمیم قلب دوستشان دارید تا افکار خود را از تکانه‌ها، نشستن و بلند شدن هواپیما دور کنید.
 • به هیچ عنوان اجازه ندهید تا تجربیات تلخ و ترسناک سایر افراد شما را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه به آن‌ها اطمینان دهید که لزومی ندارد یک مسافر ترسو باشید!

 ضمنا با رعایت نکات بالا آرامش خود را حفظ کرده و سفر خوبی را تجربه کنید!

شرکت خدمات مسافربری و گردشگری مدار سفر خوشی را برای شما آرزومند است.

وب سایت:   www.madarair.ir

کانال تلگرام:  t.me/madartour

تلفن تماس : 04533252111

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر