بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

فرودگاه بین‌ المللی فرانکفورت

معرفی فرودگاه بین‌ المللی فرانکفورت

فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت، فرودگاه اصلی شهر فرانکفورت، پنجمین شهر بزرگ آلمان و یکی از قطب‌های اقتصادی جهان است.

این فرودگاه که قطب اصلی ایرلاین لوفتهانزا است، 2000 هکتار مساحت دارد و دارای دو ترمینال مسافربری با ظرفیت حدود 65 میلیون مسافر در سال است.

فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت از نظر ترافیک مسافری، شلوغ‌ترین فرودگاه آلمان و چهارمین فرودگاه شلوغ اروپا پس از فرودگاه هیترو لندن، شارل دوگل فرانسه و فرودگاه آمستردام محسوب می‌شود.

این فرودگاه که در سال 1936، هنگام حکومت نازی‌ها بر آلمان تأسیس شد، در طول جنگ جهانی دوم محلی برای پروازهای نظامی بود و از سال 1958 به بعد توسعه و کاربری مسافربری پیدا کرد.

(برای خرید بلیط ارزان هواپیما، رزرو بلیط خارجی و بلیت هواپیما می توانید از خدمات سایت  ویز استفاده کنید.)

مقاصد و ایرلاین‌ها در فرودگاه فرانکفورت

از فرودگاه فرانکفورت 106 ایرلاین به 275 مقصد در 111 کشور جهان پرواز دارند. یعنی روزانه 1365 پرواز از این فرودگاه انجام می‌گیرد که 77 درصد از آن مربوط به مسافران ایرلاین لوفتهانزا و ایرلاین‌های وابسته به آن است.

علاوه بر این فرودگاه فرانکفورت دومین فرودگاه بزرگ حمل و نقل چند منظوره در اروپا است و امکانات تدارکاتی متعددی دارد.

امکانات فرودگاه فرانکفورت

در محل فرودگاه و مناطق اطراف آن انواع مختلفی از امکانات و کسب و کارهای مختلف چون هتل، مرکز خرید، اتاق کنفرانس، پارک و ... وجود دارد که در حال گسترش نیز است.

برای مثال هتل شرایتون که در مجاورت ترمینال یک فرودگاه فرانکفورت قرار گرفته، ظرفیت اقامت 1008 مسافر را دارد و دارای مرکز کنفرانسی 200 نفره است.

 

دسترسی به فرودگاه فرانکفورت

دسترسی به مترو از مرکز شهر فرانکفورت به این فرودگاه از طریق ایستگاه های S Bahn،

با خط مترو S8 و S9 امکان‌پذیر است.

ایستگاه این مترو در نزدیکی ترمینال 2 قرار دارد و برای رفتن به ترمینال 1 باید از اتوبوس‌های شاتل یا مونوریل که هر دو رایگان هستند استفاده کنید.

همچنین در صورت نیاز به استفاده از سایر وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس می‌توانید به سمت ترمینال 1 سالن های ورودی حرکت کنید.

جهت استفاده از تاکسی نیز باید به بیرون از ترمینال مراجعه کنید که زمان تقریبی رسیدن به مرکز شهر با تاکسی حدود نیم ساعت است.

Deutsche Bahn نیز که مرکز شرکت ملی راه آهن آلمان است قرار است ایستگاه قطار جدید و قطارهای جدیدی برای فرودگاه در نظر بگیرد.

 

موارد مرتبط

 ۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

در سرتاسر دنیا فرودگاه های بسیار لوکس و مدرنی ساخته شده که تنها یک فرودگاه ساده برای رفت و آمد مسافران نیستند، بلکه با امکانات و خدمات فوق مدرنی که ارائه می دهند به مکان و جاذبه ای گردشگری و مشهور تبدیل شده اند.

ادامه مطلب
معرفی فرودگاه جیپور هند

معرفی فرودگاه جیپور هند

در مجله wizzz فرودگاه جیپور هند را با تمام جزئیات و امکاناتش به شما معرفی کرده و کمی هم از شهر جیپور و جاذبه های آن سخن خواهیم گفت.

ادامه مطلب
شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل یا سیستم حمل و نقل یکی از امکانات و خدماتی است که در هر فرودگاه یا هتلی می توانید از آن استفاده کنید اما در این مطلب ما بیشتر به معرفی شاتل فرودگاهی یا حمل و نقل فرودگاهی برای شما خوانندگان می پردازیم. به سوالاتی که در این زمینه ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید پاسخ می دهیم و در نهایت چند مثال برایتان می زنیم.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر