بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

فرودگاه لئوناردو داوینچی رم

فرودگاه لئوناردو داوینچی در شهر رم در ایتالیا قرار دارد و فرودگاه اصلی و بین‌المللی این شهر محسوب می‌شود.

این فرودگاه که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های اروپا از نظر تعداد مسافر محسوب می‌شود، در سال 2016 پایگاه جابه‌جایی حدود 41 میلیون مسافر بود.

فرودگاه لئوناردو داوینچی که قطب پروازی ایرلاین آلیتالیا، بزرگترین ایرلاین این کشور است، بر اساس میزان جابه‌جایی مسافر به عنوان هشتمین فرودگاه شلوغ اروپا و سی و ششمین فرودگاه شلوغ جهان در سال 2015 انتخاب شد.

این فرودگاه فضایی تقریبا 7 هکتاری دارد و یکی از بزرگترین فرودگاه‌های کشور ایتالیا محسوب می‌شود.

فرودگاه لئوناردو داوینچی در تاریخ 15 ژانویه سال 1961 به طور رسمی افتتاح شد و جایگزین فرودگاه کوچکتر رم که مخصوص خطوط هوایی کم‌هزینه و پروازهای داخلی بود شد.

ایرلاین آلیتالیا نیز به عنوان سرمایه‌گذار این فرودگاه جدید، به ساخت باندهای جدید و آشیانه پرواز در فرودگاه لئوناردو داوینچی پرداخت.

ویژگی‌های فرودگاه لئوناردو داوینچی

از آنجا که لئوناردو داوینچی را به عنوان اولین طراح هواپیما در دنیا می‌شناسند، نام این هنرمند ایتالیایی بر مهمترین فرودگاه این کشور نهاده شده است.

این فرودگاه با کد یاتا FCO، در ارتفاع 5 متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای سه ترمینال است؛ ترمینال مخصوص پروازهای داخلی، ترمینال مخصوص پروازهای خارجی و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی.

دیگر ویژگی‌های این فرودگاه:

کد فرودگاه رم: IATA: FCO – ICAO: LIRF

نوع فرودگاه: عمومی

تعداد باندها: 2 باند

موقعیت فرودگاه: رم – ایتالیا

ارتفاع از سطح دریا: 5 متر

دسترسی به فرودگاه لئوناردو داوینچی

ایستگاه راه آهن Fiumicino Aeroporto توسط قطار لئوناردو اکسپرس ساخته شده و شما را به ترمینال فرودگاه می‌رساند.

این قطار که هر 15 دقیقه یکبار می‌آید، شما را در عرض 30 دقیقه به فرودگاه می‌رساند.

اما جز قطار با تاکسی، اتوبوس و ماشین شخصی هم می‌توانید خودتان را به این فرودگاه برسانید. این فرودگاه از مرکز شهر رم حدود 35 کیلومتر فاصله دارد.

برای خرید بلیط پرواز خارجی و بلیط چارتر می‌توانید از خدمات سایت wizz استفاده کنید.

موارد مرتبط

 ۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

در سرتاسر دنیا فرودگاه های بسیار لوکس و مدرنی ساخته شده که تنها یک فرودگاه ساده برای رفت و آمد مسافران نیستند، بلکه با امکانات و خدمات فوق مدرنی که ارائه می دهند به مکان و جاذبه ای گردشگری و مشهور تبدیل شده اند.

ادامه مطلب
معرفی فرودگاه جیپور هند

معرفی فرودگاه جیپور هند

در مجله wizzz فرودگاه جیپور هند را با تمام جزئیات و امکاناتش به شما معرفی کرده و کمی هم از شهر جیپور و جاذبه های آن سخن خواهیم گفت.

ادامه مطلب
شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل یا سیستم حمل و نقل یکی از امکانات و خدماتی است که در هر فرودگاه یا هتلی می توانید از آن استفاده کنید اما در این مطلب ما بیشتر به معرفی شاتل فرودگاهی یا حمل و نقل فرودگاهی برای شما خوانندگان می پردازیم. به سوالاتی که در این زمینه ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید پاسخ می دهیم و در نهایت چند مثال برایتان می زنیم.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر