بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

فرودگاه بین المللی کوالالامپور

معرفی فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور مالزی است که در سال 1993 با دو و نیم میلیارد دلار بودجه ساخته شد.

دستور ساخت این فرودگاه در سال 1990، در زمان نخست‌وزیری ماهاتیر، در راستای توسعه صنعت هوانوردی مالزی داده شد و در عرض 3 سال ساخته شد.

این فرودگاه که با نام اختصاری KLIA خوانده می‌شود، در فاصله 45 کیلومتری شهر کوالالامپور واقع شده و از طریق ترن و تاکسی به مرکز شهر وصل می‌شود.

طراحی فرودگاه کوالالامپور بر اساس ایده فرودگاهی در جنگل و جنگلی در فرودگاه» بوده و ساخت آن با همکاری موسسه مطالعات جنگلی مالزی صورت گرفته است.

برای ساخته شدن این فرودگاه تعداد زیادی از درختان جنگل‌های مالزی از ریشه کنده شده و دوباره ساخته شدند. خطوط جاده‌ای اطراف این فرودگاه به شیوه‌ای طراحی شده که با بالا رفتن ظرفیت فرودگاه، ترافیک انسانی به حداقل رسیده و مشکلی پیش نیاید.

این فرودگاه که کار انتقال مسافران در آن به صورت اتوماسیون در تمام ترمینال‌ها انجام می‌شود، در حال حاضر امکان تردد همزمان بیش از ۱۰۰ هواپیما در مسیرهای ویژه حرکتی را فراهم کرده است.

این فرودگاه دارای 216 کانتر کنترل در 6 راهرو اصلی است و اولین فرودگاه جهان در به کارگیری سیستم مدیریت جامع فرودگاهی به حساب می‌آید.

فرودگاه کوالالامپور از سال 2000، جوایز متعددی در زمینه صنعت هوانوردی برنده شد و در سال 2006 به عنوان بهترین فرودگاه جهان در رده فرودگاه‌های دارای مسافر ۱۵ تا ۲۵ میلیون نفری در طی یک سال و رتبه سوم بهترین فرودگاه جهان و بهترین فرودگاه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام شناخته شد.

کد اختصاصی این فرودگاه KLIAاست.

اگر قصد سفر به مالزی را دارید می‌توانید بلیط هواپیما خود را از wizzz رزرو و خریداری کنید.

موارد مرتبط

 ۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

در سرتاسر دنیا فرودگاه های بسیار لوکس و مدرنی ساخته شده که تنها یک فرودگاه ساده برای رفت و آمد مسافران نیستند، بلکه با امکانات و خدمات فوق مدرنی که ارائه می دهند به مکان و جاذبه ای گردشگری و مشهور تبدیل شده اند.

ادامه مطلب
معرفی فرودگاه جیپور هند

معرفی فرودگاه جیپور هند

در مجله wizzz فرودگاه جیپور هند را با تمام جزئیات و امکاناتش به شما معرفی کرده و کمی هم از شهر جیپور و جاذبه های آن سخن خواهیم گفت.

ادامه مطلب
شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل یا سیستم حمل و نقل یکی از امکانات و خدماتی است که در هر فرودگاه یا هتلی می توانید از آن استفاده کنید اما در این مطلب ما بیشتر به معرفی شاتل فرودگاهی یا حمل و نقل فرودگاهی برای شما خوانندگان می پردازیم. به سوالاتی که در این زمینه ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید پاسخ می دهیم و در نهایت چند مثال برایتان می زنیم.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر