بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی مشهد، پر رفت و آمدترین فرودگاه کشور بعد از فرودگاه بین المللی مهرآباد است که بیشترین تعداد پرواز ورودی و خروجی را در میان دیگر فرودگاه های کشور دارد.

این فرودگاه که ابتدا در محل میدان پانزده خرداد مشهد قرار داشت و برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گرفت، در سال 1330 در محل زائرسرای فعلی احداث شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

با ساخته شدن باند جدید بتنی و پایگاه پدافند نیروی هوایی در فرودگاه مشهد، پروازهای روزانه تهران- مشهد و پروازهای آموزشی و ایرتاکسی نیز در این فرودگاه انجام می گرفت. پس از آن با افزایش پروازها و ورود هواپیماهای DC8، بوئینگ 727،737،707 و ایرباس پارکینگ و ترمینال جدید برج مراقبت و ساختمان های جانبی فرودگاه به صورت ناقص مورد بهره برداری قرار گرفتند که بعد از انقلاب اسلامی ایران تکمیل شدند.

فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد سالانه میزبان حدود 8 میلیون مسافر داخلی و خارجی است و هر ساله بیش از ۲۷ هزار زائر حج تمتع و ۲۰۸ هزار زائر حج عمره را می ‌پذیرد.

این فرودگاه میزبان شرکت های هواپیمایی داخلی اترك، ايران اير، ایران ايرتور، آتا، آسمان، تابان، زاگرس، قشم، كاسپين، كيش، معراج، ماهان، نفت و شرکت های هواپیمایی خارجی امارات، تركيش ایر، جرمنيا، الجزيره، شاهين، صافی، عراق، العربيه، فلای بغداد، فلای دبی،قطر، كام اير و كويت ایرویز است.

در مجموع این فرودگاه میزبان بیش از 25 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی است.

ویژگی های فرودگاه شهید هاشمی نژادمشهد

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در زمینی به مساحت ۵۴۰ هکتار در قسمت جنوب شرقی شهر مشهد قرار گرفته و با دو باند موازی ظرفیت پذیرش تمام هواپیماها تا رده بویینگ ۷۴۷ را دارد.

این فرودگاه اولین پارکینگ طبقاتی فرودگاهی ایران با ظرفیت بیش از هزار خودرو را دارد و به خط 1 مترو مشهد متصل است.

فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دارای بزرگترین و مجهزترین مرکز آموزش علوم فنون و خدمات هوایی در شهر مشهد است که رشته هایی چون خلبانی، تعمیر و نگهداری هواپیما، دیپیچ، اویونیک و مهمانداری در آن آموزش داده می شوند.

این مرکز آموزشی مجهز به چند فروند هواپیمای آموزشی برای دانشجویان خلبانی و یک آشیانه بزرگ برای دانشجویان تعمیر و نگهداری است.

به طور کلی فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد خدمات هوانوردی زیر را ارائه می دهد:

- خدمات ترافیکی هوایی

- نشستن و برخاستن هواپیما

- پارک کردن هواپیما

- خدمات روشنایی

- خدمات فرودگاهی

- خدمات هواشناسی و توجیه خلبانان

مسیرهای پروازی

در حال حاضر از فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، به 18 مقصد داخلی و 19 مقصد خارجی پرواز انجام می شود.

داخلی: تهران، تبریز، ساری، گرگان، نوشهر، همدان، يزد، كيش، كرمانشاه، قشم، شيراز، زابل، زاهدان، رشت، چابهار، بوشهر، اهواز و اصفهان،اردبیل،ارومیه

خارجی: نجف، هرات، مزارشريف، مدينه، لاهور، كويته، كويت، كابل، قندهار، شارجه، دوشنبه، دوحه، دمام، دوبی، جده، بیروت، بغداد بحرین و استانبول

 

موارد مرتبط

با امکانات و خدمات فرودگاه امام خمینی بیشتر آشنا بشین

با امکانات و خدمات فرودگاه امام خمینی بیشتر آشنا بشین

فرودگاه امام خمینی با کد یاتا IKA و کد ایکائو OIIE در 30 کیلومتری تهران قرار داره. این فرودگاه به پیشنهاد سازمان ایکائو ساخته شد تا ارتباط کشورهای آسیایی و اروپایی راحت تر برقرار بشه.

ادامه مطلب
معرفی فرودگاه جیپور هند

معرفی فرودگاه جیپور هند

در مجله wizzz فرودگاه جیپور هند را با تمام جزئیات و امکاناتش به شما معرفی کرده و کمی هم از شهر جیپور و جاذبه های آن سخن خواهیم گفت.

ادامه مطلب
شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل یا سیستم حمل و نقل یکی از امکانات و خدماتی است که در هر فرودگاه یا هتلی می توانید از آن استفاده کنید اما در این مطلب ما بیشتر به معرفی شاتل فرودگاهی یا حمل و نقل فرودگاهی برای شما خوانندگان می پردازیم. به سوالاتی که در این زمینه ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید پاسخ می دهیم و در نهایت چند مثال برایتان می زنیم.

ادامه مطلب
خدمات VIP و خدمات CIP چه هستند؟

خدمات VIP و خدمات CIP چه هستند؟

شاید شما جزو آن دسته از مسافرانی هستید که زیاد سفر می کنید و ممکن است زمان زیادی از وقتتان در اثر تاخیر حرکت هواپیما و یا انتظار استقبال خانواده از شما تلف شود که قطعا هر کسی دوست دارد این زمان را به دور از ازدحام و شلوغی و در آرامش باشد و به عبارتی در پی خدمات اختصاصی تر و راحت تری هستید تا این زمانی که سپری می کنید برایتان چندان اذیت کننده نباشد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر