بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

چگونه سفر ازمیر را به بهترین شکل ممکن برنامه‌ریزی کنیم؟

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بوده و یکی از آزادترین شهرهای آن با پیشینه تاریخی غنی محسوب می‌شود. ازمیر در گذشته‌های دور یک بندر مهم بوده است. این شهر با داشتن جاذبه‌های فراوان، از ساحل زیبا دریای اژه گرفته تا محوطه‌های تاریخی، گردشگران فراوانی را به‌سوی خود جذب می‌کند.مدار نگاهی به برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیمای ترکیه به wizzz مراجعه کنید.

میدان کوناک

این میدان مشهور در ازمیر، یکی از شلوغ‌ترین نقاط شهر بوده و نام آن از خانه زیبای فرماندار شهر در همین حوالی گرفته شده است. وقتی‌که از این میدان دیدن می‌کنید، حتما باید عکسی از برج ساعت مشهور ازمیر بگیرید. این برج در سال ۱۹۰۱ و توسط معمار فرانسوی، ریموند شارلز، به‌منظور گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد به قدرت رسیدن سلطان عبدالحمید دوم ساخته شده است.

تفرجگاه ساحلی کوردون

بخشی از ازمیر که دیدار از آن ضروری به نظر می‌رسد، تفرجگاه ساحلی زیبای شهر است که در مسیر خود میدان جمهوریت، محله مشهور آلسانجاک، میدان کوناک پیر و میدان کوناک را در برمی‌گیرد. تفرجگاه ساحلی کوردون محلی ایده آل برای گشت زدن یا دوچرخه‌سواری در کنار آب، دراز کشیدن بر روی چمن‌ها برای گرفتن آفتاب یا سر زدن به کافه‌ها و رستوران‌های فراوان در کرانه شرقی آن است.

آگورا

آگورا یکی از حیرت‌انگیزترین بقایای برجای‌مانده از قرن چهارم پیش از میلاد در قلب ازمیر است و هم‌اکنون نقش یک بازار با دالان‌های مسقف گنبدی را ایفا می‌کند. پس از ویرانی این بازار در سال ۱۷۸ میلادی بر اثر زمین‌لرزه، آگورا مجددا توسط مارکوس اورلیوس، امپراتوری رومی، مورد بازسازی قرار گرفت و یک ایوان قرنتی (قرنت شهری در یونان باستان است) زیبا به آن اضافه شد.

بازار کمرالتی

می‌توان این بازار رنگارنگ متعلق به قرن هفدهم را در نزدیکی میدان کوناک یافت. بازار کمرالتی میزبان مغازه‌های مختلف، رستوران‌های کوچک، چایخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی و همچنین چندین کلیسا و کنیسه مخفی است. یکی از بهترین تجربه‌های سفر به ازمیر، گم کردن خود در میان خیابان‌های پیچ‌درپیچ این بازار برای تماشای کاروانسراهای زیبا و حیاط‌های مخفی است.

آسانسور

بنای آسانسور در سال ۱۹۰۷ توسط نسیم لوی بایراکلی اوغلو، تاجر و بانکدار ثروتمند یهودی، ساخته شد تا به افراد اجازه عبور و مرور میان منطقه کاراتاش و دامنه کوه را بدهد. این آسانسور درون برجی واقع شده و امکان جابجایی مسافران و کالاها به بالای تپه را می‌دهد. امروز بنای آسانسور نه‌تنها دارای یکی از بهترین مناظر برای تماشای شهر است، بلکه یکی از مشهورترین رستوران‌های ازمیر را نیز دارد.

موزه تاریخ و هنر

یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آثار باستانی ترکیه در موزه تاریخ و هنر ازمیر نگهداری می‌شود. این موزه دارای سه ساختمان است که از مجسمه‌های زیبا، اشیای قیمتی، وسایل سرامیکی، جواهرات و آثاری از دوران باستان ازمیر میزبانی می‌کنند. حتما بخشی از زمان خود را به دیدار از ساختمان مجسمه‌ها با آثار بسیار زیبا اختصاص دهید.

اِفِسوس (Ephesus)

دیدار از خرابه‌های باستانی افسوس که حدود یک ساعت با خودرو تا ازمیر فاصله دارد، به هنگام حضور در استان ازمیر ضروری است. اتوبوس‌ها از پایانه اتوبوس‌رانی ازمیر شما را به منطقه سلجوق برده و می‌توان از آنجا نیز با یک مینی‌بوس مسیر کوتاه تا دروازه افسوس، شهر حیرت‌انگیز دوران یونان باستان، را طی کرد.

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر