بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

معرفی فرودگاه بین‌المللی اهواز

فرودگاه بین المللی اهواز تنها فرودگاه شهر اهواز، مرکز استان خوزستان است. این فرودگاه 14500 متر مربع وسعت دارد که 8000 متر مربع از فضای آن به ترمینال پروازهای داخلی و 6500 متر مربع آن به ترمینال پروازهای خارجی اختصاص پیدا کرده است.

این فرودگاه که در جنوب غربی ایران واقع شده است، به طور میانگین روزانه 70 پرواز داخلی و خارجی دارد.

فرودگاه بین‌المللی اهواز با کد یاتا AWZ و کد ایکائو OIAW، دارای باند نشست و برخاست هواپیما به عرض 45 متر و طول 3400 متر است و از طریق تاکسی و اتوبوس به راحتی برای مسافران قابل دسترسی است.

مترو فرودگاه اهواز به زودی بهره‌برداری خواهد شد.

امکانات

فرودگاه بین المللی اهواز دارای تسهیلات و امکانات زیر است:

- رستوران و فست فود

- اینترنت پرسرعت

- پارکینگ

- شعب بانک و دستگاه‌های خودپرداز

- مراکز خرید 24 ساعته

- مرکز فوریت‌های پزشکی

- بخش امانت بار

مسیرهای پروازی

شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، آسمان، ماهان، کاسپین، ایران ایرتور، آتا، نفت، کیش ایر، اترک، قشم ایر، تابان و زاگرس، از شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه بین المللی اهواز هستند.

از این فرودگاه به مقاصد تهران، اصفهان، یزد، شیراز، رشت، مشهد، کیش، عسلویه، خارک، شیراز، سیری، دبی، کویت پروازهایی صورت می‌گیرد.

برای مشاهده پروازهای این فرودگاه و خرید آنلاین بلیط هواپیما می توانید به wizzz، صفحه پروازهای داخلی مراجعه کنید.

حواشی

5 مرداد 1393 مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های ایران از مشخص شدن برنامه زمانبندی دقیق برای جابه‌جایی فرودگاه اهواز، در پی کشف چاه نفت در این فرودگاه خبر داد.

مخزن میدان نفتی اهواز به طول 70 کیلومتر و عرض 10 تا 15 کیلومتر، یکی از سوپر مخزن‌های دنیا محسوب می‌شود که در 40 سال گذشته به دلیل ناهماهنگی‌های صورت گرفته بافت شهری به سمت این مخزن نفتی کشیده شده است.

از آنجا که برای توسعه‌ی میدان باید دکل در منطقه فرودگاه مستقر شود، توافقاتی میان این فرودگاه و وزارت نفت برای ساخت فرودگاه اهواز در یک منطقه دیگر صورت گرفته است.

موارد مرتبط

 ۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

۷ مورد از لوکس ترین فرودگاه های جهان

در سرتاسر دنیا فرودگاه های بسیار لوکس و مدرنی ساخته شده که تنها یک فرودگاه ساده برای رفت و آمد مسافران نیستند، بلکه با امکانات و خدمات فوق مدرنی که ارائه می دهند به مکان و جاذبه ای گردشگری و مشهور تبدیل شده اند.

ادامه مطلب
معرفی فرودگاه جیپور هند

معرفی فرودگاه جیپور هند

در مجله wizzz فرودگاه جیپور هند را با تمام جزئیات و امکاناتش به شما معرفی کرده و کمی هم از شهر جیپور و جاذبه های آن سخن خواهیم گفت.

ادامه مطلب
شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل فرودگاهی چیست؟

شاتل یا سیستم حمل و نقل یکی از امکانات و خدماتی است که در هر فرودگاه یا هتلی می توانید از آن استفاده کنید اما در این مطلب ما بیشتر به معرفی شاتل فرودگاهی یا حمل و نقل فرودگاهی برای شما خوانندگان می پردازیم. به سوالاتی که در این زمینه ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید پاسخ می دهیم و در نهایت چند مثال برایتان می زنیم.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر