بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

گران قیمت ترین بالگردهای جهان

گران قیمت ترین بالگردهای جهان

ما همیشه بر اساس دایره ی نیازهایمان در زمینه ی استفاده از وسایل حمل و نقل هوایی، نگاهمان به سمت هواپیماهای مسافربری و باری است و به همین دلیل شاید کمتر به وسایل دیگری همچون بالگرد، هلیکوپتر، کوداکوپتر و بسیاری از وسایل پروازی دیگر اهمیت بدهیم و حتی درباره ی آن ها بدانیم. اما ما امروز در wizzz می خواهیم تا درباره ی یکی از مورد استفاده ترین وسایل نقلیه ی هوایی که شاید در دسترس همه نباشد اما بسیار پر طرفدار و پر کاربرد است برایتان صحبت کنیم؛ آن هم از نوع گران قیمت ترین هایش! با توجه به این که بالگردها در دنیای حمل و نقل امروزی از مهم ‌ترین و البته همانطور که گفتیم، پر استفاده ‌ترین وسایل حمل و نقل در سراسر جهان به ‌شمار می‌ آید، در توضیح و بررسی گران قیمت ترین بالگردهای جهان با ما همراه باشید.

بالگردها نسبت به دیگر وسایل پروازی، یک حسن و مزیت بسیار مهم دارند و آن این است که این وسیله توانایی حرکت و پرواز در در سه محور مختلف را دارد و همین امکانات بسیار زیادی را برای کسانی که از بالگردها استفاده می کنند را ایجاد می نماید. دقیقا همین مزیت باعث شده است که بسیاری از افراد ثروتمند جهان از این وسیله ی پروازی استفاده نمایند و گران قیمت ترین بالگردهای جهان را داشته باشند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا با این که هواپیماها هم بزرگ تر، مجهز تر و امن تر هستند و نسبت به بالگردها بی شک امکاناتی بسیار گسترده تر دارند و با این حال بسیاری از افراد ثروتمند جهان خرید بالگرد را به هواپیما ترجیح می دهند؟ دلیل آن بسیار ساده است! بالگردها علاوه بر انعطاف پروازی که دارند، منظره ای را در اختیارتان می گذارد که صد برابر ارزش پروازتان را نسبت به هواپیما بیشتر می کند.

به هر حال با توجه به تمامی این توصیفات ما در ادامه به شما چندین بالگرد بسیار معروف و البته گران قیمت را معرفی خواهیم کرد که در بین انواع خودشان بسیار معروف و مشهور و البته بسیار کاربردی هستند.

بالگرد بِل ۵۲۵ رِلِنتلِس | Bell 525 Relentless

معرفی گران قیمت ترین بالگردهای جهان را می خواهیم با لوکس ترین و معروف ترین بالگرد جهان آغاز کنیم، بالگرد بِل ۵۲۵ رِلِنتلِس. این بالگرد در در کلاس متوسط قرار دارد و در ابتدا تنها برای تامین نیازهای عملیات های نفتی دریایی طراحی شده بود اما در ادامه ی برنامه ریزی برای ساخت آن تصمیم گرفته شد که یک نوع از این بالگرد را با طراحی کابین لوکس، در دسترس افرادی که می خواهند از آن استفاده ی شخصی داشته باشند را عرضه نمایند.

کابین این بالگرد بسیار بزرگ است و به انواع فناوری های مختلف و امکانات سرگرمی که آن ها را بیشتر باید در جت های خصوصی جستجو کرد، تجهیز شده است. البته سازندگان این بالگرد در نظر دارند که با گسترش آن چه برای مسافران بالگردهای خصوصی امکان پذیر است، سطح جدیدی از امکانات را در این بالگرد ارائه نمایند.

با توجه به تصاویر جدیدی که توسط شرکت بل به بازار جهانی ارائه شده است، گزینه های داخلی VIP از جمله صندلی های بزرگ گردان، چیدمان های کنفرانسی و یک آشپزخانه ی کوچک را نشان می دهند. این بالگرد به عنوان اولین بالگرد تجاری با کابین خلبان پرواز با سیم محسوب می شود که عرشه ی پرواز صفحه ی لمسی کاملا یکپارچه گارمین را شامل می شود.

Related image

ایرباس اچ ۱۵۵ | Airbus H155

دیگر بالگردی که می خواهیم در زمره ی گران قیمت ترین بالگردهای جهان و همچنین بهترینشان به شما معرفی نماییم، بالگرد ایرباس اچ ۱۵۵ است که به گفته ی بسیاری از کارشناسان حوزه ی هوایی، از بهترین بالگردهای جهان است. البته این بالگرد را با نام یوروکوتر ای سی ۱۵۵ نیزر می شناسند اما نام مرسومش، ایرباس اچ ۱۵۵ است.

از مزیت های این وسیله این است که یک وسیله ی پروازی بسیار جادار برای میلیونرها محسوب می شود که در عین بزرگی که دارد اما مصرف انرژی به نسبت کمتری دارد و در نتیجه صرفه جویی بسیاری را در زمینه ی پرداخت ها برای صاحبانش دارد. کابین های این بالگرد ببین ۸ تا ۱۲ مسافر را در خود جای می دهند و علاوه بر آن ها، ۲ صندلی هم برای خلبانان این پرواز در اختیار می گذارند. در سراسر این بالگرد و در ۲ طرف کابین، پنجره های بزرگی قرار گرفته اند که کل منظره را پوشش می دهند.

از دیگر امکانات این بالگرد که در لیست گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار گرفته است این است که؛ صندلی های چرمی دارد و امکانات صوتیش کامل است و همچنین وسایل سرگرمی بسیار زیادی در خود دارد که ای بالگرد را در زمره ی گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار داده است.

Image result for Airbus H155

آگوستا وست لند اِی دبلیو ۶۰۹ | AgustaWestland AW609

گران قیمت ترین بالگردهای جهان در لیست خود یکی از مشهورترین و بهترین بالگردهای جهان را دارد؛ آگوستا وست لند اِی دبلیو ۶۰۹٫ این بالگرد نسبت به دیگر بالگردها، قابلیت نشست و برخواست به صورت کاملا عمودی را دارد و به درد افرادی می خورد که خواهان هیجان و خاص بودن هستند. هم شکل این بالگرد و هم خصوصیاتش در واقع خاص و متفاوت هستند.

این بالگرد قابلیت استفاده در مکان های مختلفی را دارد و سرعتی ۲ برابر بالگردهای دیگر را در خود دارد. خصوصیات ویژه ای در بالگرد آگوستا وست لند اِی دبلیو ۶۰۹ است که آن را در زمره ی بالگردهای لوکس و خاص در سراسر جهان قرار می دهد. این بالگرد طبق آخرین قیمتی که از آن اعلام شد، بیش از ۱۴ میلیون دلار قیمت دارد و سرعتی بیش از ۵۱۰ کیلومتر بر ساعت را دارا می باشد.

Related image

ایرباس اچ ۲۲ سوپر پوما | Airbus H225 Super Puma

شاید باورتان نشود اما این بالگرد که در بین گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار گرفته است، وزنی برابر با ۱۱ تن دارد. البته این بالگرد تنها مدل سوپر پوما نیست اما جدیدترین و البته لوکس ترین آن ها است. این بالگرد قابلیت جا به جایی ۲۰ نفر را به صورت همزمان دارد و علاوه بر افراد می تواند بارهای سنگین را نیز جا به جا نماید.

البته این بالگرد بیشتر در میان گروه های ضربت و تیم های امداد پرطرفدار است اما در بین افراد ثروتمند و متمول نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت کلی هر آن چه که از یک بالگرد انتظار دارید را می توانید در این بالگرد در اختیار داشته باشید. بدنه ی عایق بندی ضد صدا، کابین بزرگ و جادار، سرعت بسیار بالا، توانایی پیمودن مسافت های طولانی، آشپزخانه، سالن، … و امکانات دیگر از جمله ی قابلیت های این بالگرد است.

قیمت این بالگرد فوق پیشرفته برابر است با ۲۷ میلیون دلار که دقیقا همین قیمتش یکی از عواملی است که باعث می شود تا مشتریانش افرادی خاص باشند. سرعت این بالگرد به خاطر اندازه ی بزرگش نسبت به انواع کوچکترش بالطبع کمتر است اما همین ابعاد بزرگ آن جزئی از مزیت های این بالگرد است. سرعت این بالگرد برابر است با ۲۷۵/۵ کیلومتر بر ساعت.

Image result for Airbus H225 Super Puma

سیکور اسکای اس_ ۹۲ | Sikorsky S-92

بالگرد سیکور اسکای اس_ ۹۲ یکی از متداول ترین گزینه های مورد استفاده برای ثروتمندانی است که از بالگرد استفاده می کنند و از این رو می توان این بالگرد را جزء کاربردی ترین گزینه های موجود در لیست گران قیمت ترین بالگردهای جهان معرفی نمود.

این بالگرد برعکس گزینه هایی که بالاتر معرفی نمودیم، صندلی های کمتری برای سرنشینانش دارد و در نهایت گنجایش تنها ۱۰ نفر را در خود دارد اما در عوض، این ۱۰ نفر سرنشین نیز می توانند امکانات پرواز در بالگردی را داشته باشند که بهترین و لوکس ترین خدمات را برایشان مهیا می سازد. صندلی های این کابین همه رویه های چرمی دارند و بسیار راحت هستند. این صندلی ها بسیار راحت و جادار هستند و جایگاه مناسبی برای استراحت پاها دارند. البته این فضا تنها مختص به پاها نیستند و برای وسایل همراه افراد نیز فضای کافی تعبیه شد است.

داخل کابین این بالگرد آنقدر امکانات مختلف وجود دارد که به حق باید گفت که یکی از بهترین و گران ترین بالگردهای جهان است. از دیگر مزیت های صندلی های این بالگرد این است که سیستم گرمایش و سرمایش علاوه بر محیط داخل کابین در داخل صندلی ها نیز وجود دارد.

در واقع با وجود این امکانات، بالگرد سیکوراسکای را می توانیم به یک قصر مجلل پرنده معرفی نماییم. قیمت تقریبی این بالگرد در حدود ۱۸ میلیون دلار و سرعت آن ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

Image result for Sikorsky S-92

آگوستا وست لند اِی دبلیو ۱۳۹ | AgustaWestland AW139

باز هم آگوستا وست لند و یک بالگرد پیشرفته ی دیگر از ساخته های این کمپانی که در زمره ی گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار می گیرد. در کل این شرکت که بیشتر در زمینه ی تولید بالگردهای صنعتی فعالیت می کند، در دنیا به کیفیت محصولاتش شناخته می شود. ظاهر این بالگرد شیه به صورت یک دلفین است و دارای کابین بسیار بزرگی نیز می باشد.

طراحی داخلی کابین این بالگرد بسیار جادار و راحت است. البته در طراحی کابین های این بالگرد به این موضوع بسیار توجه شده است که جاداری و زیبایی نیز بسیار رعایت شود. این بالگرد با طراحی نرم دنده ی فرمان برای بسیاری از افراد مناسب است. قیمت این بالگرد ۲۰۶ کیلومتر بر ساعت است و قیمتش در حدود ۱۲ میلیون دلار است.

Image result for AgustaWestland AW139

موارد مرتبط

چرا هواپیماها در ارتفاع بسیار بالا پرواز می کنند؟

چرا هواپیماها در ارتفاع بسیار بالا پرواز می کنند؟

ارتفاع پرواز هواپیماها به دلایل مختلفی بستگی دارد. اگر با هواپیما سفر کرده باشید حتما این شرایط برای شما آشنا است؛ شما کمربند ایمنی خود را می‌بندید، به نکات ایمنیِ پیش از پرواز گوش می‌دهید و برای بلند شدن هواپیما آماده می‌شوید. پس از چند لحظه صدای خلبان را می‌شنوید: خانم‌ها و آقایان، ما اکنون در ارتفاع ۳۶,۰۰۰ پایی قرار داریم درباره ارتفاع پرواز هواپیما دراین مقاله بیشتر بخوانید

ادامه مطلب
 15 هواپیمایی در جهان با رنگ آمیزی جالب

15 هواپیمایی در جهان با رنگ آمیزی جالب

آیا تا به حال به رنگ‌ها و طرح‌های روی هواپیماها دقت کرده‌اید؟ هر کدام از این نقش و نگارها و رنگ‌ها می‌تواند معنا و مفهوم خاص خود را داشته باشد در اینجا با 15 هواپیمایی با رنگ آمیزی دیدنی آشنا شوید

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر