بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

لیست ثروتمندترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۸ | بخش اول

ثروتمندترین ایرلاین های جهان

سفر هوایی همواره به عنوان سریع ترین، راحت ترین و مناسب ترین وسیله سفر به مقاصد دوردست درنظرگرفته می شود. روز به روز افراد بیشتری چه برای سفرهای داخلی یا سفرهای خارجی و بین المللی از هواپیما استفاده می کنند و با خرید بلیط هواپیما راحتی و آسایش سفرشان را تامین می کنند. همان طور که می دانید امروزه ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی بسیار زیادی در دنیا فعالند که برخی از آن ها مشهورتر و معتبرتر هستند. وقتی برای خرید بلیط هواپیما به وبسایت های فروش آنلاین بلیط مراجعه می کنیم می بینیم که برای یک مسیرپروازی مشخص، قیمت های بسیار متفاوتی وجود دارد و برخی از آن ها واقعا گران هستند. اما وقتی بلیط هواپیمای یکی از این ایرلاین های برتر را انتخاب می کنیم و کیفیت خدمات و امکانات رفاهی آن ها را مشاهده می کنیم کاملا علت گران تر بودن بلیط آن ها را متوجه می شویم. در این مطلب قصد داریم ثروتمندترین ایرلاین های جهان را به شما معرفی کنیم و بگوییم که مسافران بیش از همه از کدام شرکت های هواپیمایی برای سفر استفاده می کنند. در ادامه با wizzz همراه باشید.

فهرست پردرآمدترین ایرلاین های جهان

با رونق گرفتن سفرهای هوایی شاهد هستیم که این روش سفر به دلیل راحتی بیشتر، صرفه جویی در زمان و امنیت بالاتری که دارد به اولین انتخاب بسیاری از مسافران تبدیل شده است. در حال حاضر هر کشور ایرلاین های بسیار متعددی دارد و رقابت بر سر ارائه بهترین کیفیت و خدمات به مسافران باعث بالا رفتن استانداردها و کیفیت پروازها شده است. هرساله لیست ثروتمندترین ایرلاین های جهان بر اساس میزان درآمد سالانه مشخص می شود و برخی از بزرگ ترین و معتبرترین ایرلاین های جهان در این لیست جای می گیرند. جالب است بدانید که شماری از بهترین ایرلاین های دنیا در منطقه خاورمیانه خودمان قرار دارند و ایرلاین هایی مثل قطرایرویز، ترکیش ایرلاینز، الاتحاد، امارات و … در سال های اخیر از جنبه های مختلفی به عنوان بهترین ها انتخاب شده اند. در ادامه لیست ثروتمندترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۸ را با هم بررسی می کنیم که بر اساس میزان درآمد سالیانه شان در سالی که گذشت رده بندی شده اند. از آن جا که ارائه لیست کامل این ایرلاین ها در یک مطلب بسیار طولانی و باعث خستگی خوانندگان عزیز می شد آن را در دو مطلب جداگانه خدمتتان ارائه می کنیم. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شود.

۱-قطر ایرویز | Qatar Airways

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در طول چندین دهه فعالیتش همواره به دلیل کیفیت خدمات و پروازهای لوکس و مجللش شهرت داشته است. به همین دلیل شاید جای تعجب نباشد که قطر ایرویز در صدر ثروتمندترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد! قطر ایرویز همان طور که از نامش مشخص است شرکت هواپیمایی کشور قطر است که دفتر مرکزی اش در شهر دوحه قرار دارد و بیش از ۱۸۰ هواپیمای مدرن و پیشرفته در ناوگان هواپیمایی اش دارد. قطر ایرویز فعالیتش را از سال ۱۹۹۴ آغاز کرده است و امروزه بیش از ۴۰۰۰ کارمند در سرتاسر جهان دارد. قطر ایرویز در طول سال های فعالیتش به دلیل کیفیت خدماتش بارها برنده جوایز متعددی شده است و یکی از لوکس ترین و برترین ایرلاین های جهان به شمار می رود. کیفیت غذا، امکانات تفریحی و سیستم سرگرمی داخل کابین، برخورد مهمانداران، کیفیت صندلی ها و …این ایرلاین عربی را به یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی  و البته ثروتمندترین آن ها تبدیل کرده است. پرواز با هواپیمایی قطر مطمئنا تجربه ای منحصربفرد و به یادماندنی است که نظیرش را در هیچ ایرلاین دیگری پیدا نخواهید کرد.

Image result for qatar airways

۲-سنگاپور ایرلاینز | Singapore Airlines

دومین رتبه در لیست ثروتمندترین ایرلاین های جهان به شرکت هواپیمایی سنگاپور تعلق پیدا می کند. این ایرلاین نیز به دلیل پروازهای لوکس و مجللش شهرتی جهانی دارد و همواره به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های دنیا شناخته می شود. سنگاپور ایرلاینز یکی از بزرگ ترین ناوگان های هواپیمایی در جهان را دارد و هواپیمای غول پیکر و محبوب ایرباس A380 که بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان است بخش عمده ای از آن ها را تشکیل می دهد. همچنین هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۱۰ و ایرباس A350-900 هم از جمله هواپیماهای در حال فعالیت این ایرلاین هستند. سنگاپور ایرلاینز یکی از ثروتمندترین ایرلاین های جهان است و عناوین متعدد دیگری مثل بهترین پرواز فرست کلاس آسیا، بهترین مهمانداران هواپیما، بهترین ایرلاین جهان و … را در کارنامه خود دارد. سنگاپور ایرلاینز بعد از قطر ایرویز بیشترین درآمد را در بین ایرلاین های دنیا دارد.

Image result for Singapore Airlines

۳-کاتای پسیفیک | Cathay Pacific Airways

شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک ایرلاین متعلق به هنگ کنگ است و فعالیتش را از سال ۱۹۴۶ آغاز کرده است. امروزه این ایرلاین بیش از ۱۴۸ هواپیما در ناوگانش دارد و به بیش از ۸۰ مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد. کاتای پسیفیک با بیش از ۲۳۰۰۰ کارمند در سرتاسر جهان در رتبه سوم ثروتمندترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد و همواره یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی است. کاتای پسیفیک تاکنون ۴ بار به عنوان بهترین ایرلاین جهان انتخاب شده است و یکی از اعضای اتحاد جهانی شرکت های هواپیمایی به حساب می آید. در سال ۲۰۱۸ کاتای پسیفیک عنوان بهترین پرواز پرمیوم اکونومی را کسب کرده است و یه دلیل کیفیت خدماتش طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد. به همین دلیل مسافران زیادی در برنامه ریزی سفرشان حتما سعی می کنند با خرید بلیط هواپیمای کاتاس پسیفیک سفری لذتبخش و آسوده خاطر را برای خود تضمین کنند.

Image result for Cathay Pacific Airways

۴-ترکیش ایرلاینز | Turkish Airlines

ترکیش ایرلاینز شرکت هواپیمایی متعلق به کشور ترکیه است و در رتبه چهارم ثروتمندترین ایرلاین های جهان جای می گیرد. این ایرلاین یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی در دنیاست و بسیاری از ایرانی ها که قصد سفر به ترکیه و شهرهایی مثل استانبول، آنکارا، آنتالیا و … را دارند با خرید بلیط هواپیمای ترکیش ایرلاینز به سفر می روند و از خدمات فوق العاده این ایرلاین بهره مند می شوند. ترکیش ایرلاینز امروزه به هر ۶ قاره در سرتاسر جهان و مجموعا به بیش از ۳۰۰ مقصد پرواز انجام می دهد. در حقیقت، ترکیش ایرلاینز از نظر تعداد مقاصد و مسیرهای پروازی (از جمله پروازهای داخلی) به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی جهان شناخته می شود. کیفیت خدمات و سرویس دهی بسیار عالی این ایرلاین باعث شده تا در سال های اخیر، ترکیش ایرلاین همواره جزء بهترین ایرلاین های دنیا قرار داشته باشد. همه این عوامل باعث شده تا این ایرلاین موفق در رتبه چهارم ثروتمندترین ایرلاین های جهان قرار بگیرد. دفتر اصلی این ایرلاین در شهر استانبول و فرودگاه بین المللی آتاترک قرار دارد و فرودگاه دیگر شهر استانبول، یعنی فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن هم به عنوان دومین قطب فعالیت های این ایرلاین به حساب می آید. شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز از سال ۲۰۰۸ به عنوان یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی استار الاینس درآمده و زیر نظر این اتحاد فعالیت می کند.

Image result for Turkish Airlines

۵-هواپیمایی امارات | Emirates

رتبه پنجم ثروتمندترین ایرلاین های جهان هم به یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خاورمیانه تعلق پیدا می کند. هواپیمایی امارات متعلق به کشور امارات متحده عربی است، در سال ۱۹۸۵ فعالیتش را آغاز کرده و مقر اصلی اش در شهر دبی قرار دارد. همان طور که می دانید شهر دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در جهان محسوب می شود و همه ساله میلیون ها مسافر این شهر عربی را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند. در این میان، هواپیمایی امارات هم بخش عمده ای از این جابجایی ها را انجام می دهد و با شبکه پروازی گسترده ای که دارد مسافرانی از سرتاسر جهان را به دبی می رساند. این ایرلاین بخشی از شرکت مادر به نام گروه امارات است و با بیش از ۳۶۰۰ پرواز در هفته بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه به حساب می آید. پروازهای امارات همیشه به دلیل امکانات لوکس و مجلل و خدمات رفاهی فوق تصوری که به مشتریان ارائه می کنند زبانزد خاص و عام هستند و بسیاری از مسافران سعی می کنند حتما با این ایرلاین عربی سفر کنند. هواپیمایی امارات یکی از ثروتمندترین ایرلاین های جهان است و در حال حاضر به شش قاره جهان پروازهای منظمی را انجام می دهد.

Image result for Emirates

۶-هواپیمایی الاتحاد | Etihad Airways

هواپیمایی الاتحاد که یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی امارات متحده عربی در رتبه ششم ثروتمندترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد. این ایرلاین عربی فعالیتش را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرده و شرکتی نسبتا جوان به حساب می آید، با این حال در همین مدت کوتاه فعالیتش توانسته خود را به یکی از بهترین و ثروتمندترین ایرلاین های جهان به دنیا بشناساند. در حال حاضر این ایرلاین بیش از ۱۲۶ هواپیما در ناوگان هواپیمایی اش دارد و به سرتاسر دنیا پروازهای مستقیمی را انجام می دهد. هواپیمایی الاتحاد بخشی از شرکت مادر به اسم گروه هوانوردی الاتحاد است و امکانات و خدمات رفاهی بسیار مناسبی در طول پرواز به مسافرانش ارائه می کند. الاتحاد حدود ۲۰۰۰۰ کارمند در سرتاسر دنیا دارد و بیش از ۱۰۰۰ پرواز در طول هفته انجام می دهد.

Image result for Etihad Airways

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر