بلیط چارتر

بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی

شیک ترین لباس های خدمه پروازی در ایرلاین های جهان

شیک ترین لباس های خدمه پروازی

یکی از شیک ترین لباس هایی که در جهان وجود داشته و بر روی آن ها تفکر بسیاری می شود یونیفرم های خدمه پروازی می باشد. کت و شلوارهای براق، مدل های موی تمیز و پاشنه های کلاسیک برخی از جذاب ترین این موارد هستند. اما همه لباس های ایرلاین ها به یک اندازه زیبا نیستند. هر شرکت هواپیمایی دارای دستورالعمل های سختگیرانه ای برای انتخاب لباس خود می باشد که بر اساس آن به انتخاب رنگ و سبک مطابق با نام تجاری آن می انجامد. با وجود اینکه روزهای شگفت انگیز مسافرت های هوایی به زمان هواپیمایی پن ام از دهه ۱۹۶۰ باز می گردد اکثر لباس های خدمه پروازی با سبک دهه های گذشته مطلبقت دارند. با wizzz همراه شوید تا در مورد لباس های خدمه پروازی در ایرلاین های جهان بیشتر بدانیم.

Related image

بهترین خطوط هواهی از یک ترکیب میان سبک های قدیمی و مدرن برای رسیدن به شیک ترین یونیفرم خدمه پروازی خود استفاده می نمایند. از طرف دیگر گاهی اوقات لباس های خدمه پروازی سطح بالایی از فرهنگ را در پارچه های خود ارائه می نمایند. مدل های موی خاص، مواد مورد استفاده در لباس ها و حتی سربند های سنتی خلاصه ای از فرهنگ کشوری که آن ایرلاین وابسته به آن است را ارائه می کنند. برخی از خطوط هوایی وجود دارند که بدون در نظر گرفتن لباس های خدمه پروازی خود شناخته نمی شوند مانند هواپیمایی امارات. لباس های خدمه پروازی همواره در خط مقدم تصویر یک ایرلاین قرار گرفته اند. در این مطلب می خواهیم تعدادی از شیک ترین لباس های خدمه پرواز در ایرلاین های جهان را بررسی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

Image result for ‫لباس های خدمه پروازی‬‎

هواپیمایی کانتاس | QANTAS AIRLINES

هواپیمایی کانتاس در آوریل ۲۰۱۳ با کمک طراح مشهور Kerr یک طرح جدید برای لباس های خدمه پروازی خود انتخاب کرد. با توجه به نام تجاری خریه کننده و آفتابی کانتاس، این لباس های از پارچه های سیاه و سفید که با نوارهای نارنجی و صورتی از روی شانه های آن ها تزیین شده است. این شرکت هواپیمایی استرالیایی تصمیم به استخدام طراح مارتین گرانت برای نگه داشتن آن در خانواده شرکت می باشد. لباس های خدمه پروازی هواپیمایی کانتاس از زمان تاسیس ان در سال ۱۹۳۰ تاکنون ۶ مرتبه تغییر داشته است و به نظر می رسد که آن ها کارشان را به خوبی انجام داده اند.

Image result for qantas airlines uniform

هواپیمایی جت بلو | JETBLUE

نامی مانند هواپیمایی جت بلو به راحتی می تواند لباس های فرم شلوغ فیروزه ای رنگ را طراحی کرده و ما این را به عنوان یک واقعیت پذیرفته ایم. البته که بالای این لباس ها با رنگ نارنجی برگرفته شده از نیروی دریایی تزیین شده که به لطف طراحان استن هرمان و همچنین مایکل شوارتز می باشد. زمانی که طراحی این لباس انجام می شده است آن ها از مشاوران پرواز در مورد مواردی همچون اندازه جیب اطلاعاتی را دریافت کرده اند. شوارتز در سال ۲۰۰۴ اعلام کرده بود که برای طراحی این لباس بشترین میزان هزینه را داشته است و او همچنین توضیح داد که سبک برای همه افراد مهم می باشد. علاوه بر این او می گوید که ما تنها به عنوان لباس به آن نگاه نکرده ایم و می بایست تناسبی بین لباس های خدمه پروازی با برند هواپیمایی را ایجاد می کردیم.

Related image

هواپیمایی ارفلوت | AEROFLOT AIRLINES

لباس های خدمه پروازی ارفلوت روسیه به رنگ قرمز روشن بوده و سبک ان کمی رسمی و البته تاریخی است. شکل یقه های بلندی که روی کت قرار گرفته اند بسیار متفاوت بوده و البته نمی توان انتظار داشت که برای مسافت های طولانی صاف باقی بمانند هرچند روسری که بر روی گردن بسته شده است نیز شاید نتواند کمکی به آن نماید. در نگاهی کلی به آن می توان گفت که در مجموع لباسی رسمی و شایسته ای را برای خود اختصاص داده است. هرچند یکی از گزینه های منفی ان پوشیدن کفش های پاشنه دار برای خدمه پروازی بوده و گزینه دیگری برای آن ندارند. دستکش های سفید رنگ و کلاه هایی که در بالای سر آن ها قرار دارد ممکن است راحتی خدمه پروازی را از آن ها گرفته و کمی آن ها را ناراضی نماید.

Image result for AEROFLOT AIRLINES uniform

هواپیمایی ایرفرانس | AIR FRANCE

چیزی باشکوه تر از لباس های خدمه پروازی هواپیمایی ایرفرانس وجود نخواهد داشت. این شرکت هواپیمایی از زمان تاسیس آن در دهه ۱۹۶۰ طراحان مشهوری از جمله بالانچیاگا و کریستین دیور را استخدام کرده تا بتواند بهترین یونیفرم ها را ارائه نماید و البته این روزها نیز لباس خدمه پروازی ایرفرانس به همان اندازه شگفت انگیز است. لباس هایی که در حال حاضر در این هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد در سال ۲۰۰۵ توسط کریستین لاکرویز طراحی شده و یک بند  دستکش قرمز رنگ نیز به آن اضافه شده است. صندل ها، کراوات ها و کمربندهای قرمز رنگ از نشانه های خدمه پروازی ایرفرانس می باشند. این خطوط هوایی همچنین از کلاه یا هر نوعی از سرپوش استفاده نکرده و مدل موی ساده که سبکی فرانسوی است را ترجیح داده است.

Image result for AIR FRANCE uniform

هواپیمایی الاتحاد | ETIHAD AIRWAYS

لباس های خدمه پروازی هواپیمایی الاتحاد نمونه کاملی از ترکیب سنتی و مدرن می باشد. آن ها نوستالژی های دهه ۱۹۶۰ را با ترکیبی از برش های مدرن لباس ها تلفیق کرده اند. هرچند در مورد پدهایی که روی شانه ها قرار گرفته نمی توان چیز زیادی گفت اما در مجموع لباس و همچنین ترکیب رنگی ان قابل تحسین می باشد. ترکیب رنگ قهوه ای شکلاتی با رگه هایی از رنگ بنفش همیشه نمی تواند ترکیب خوبی را ارائه نماید اما طراح لباس های خدمه پروازی هواپیمایی الاتحاد آن را به بهترین نحو طراحی کرده است. این لباس ها توسط اتوره بیوتا طراح ایتالیایی طراحی شده است که نگاهی به پارچه های لوکس دارد. دفعه بعدی که سوار پروازهای هواپیمایی امارات شدید حتما به پیراهن های با طرح نقطه نقطه در پارچه های ابریشمی ان دقت نمایید.

Image result for ETIHAD AIRWAYS uniform

هواپیمایی امارات | AIR EMIRATES

هواپیمایی امارات هورا قابل تشخیص می باشند. آن ها یکی از شیک ترین و راحت ترین لباس های خدمه پروازی را برای پرسنل خود ارائه کرده اند. کلاه پوشیده شده و دامن و کت و شلوار بسیار شیک شرکت هواپیمایی امارات باعث شده تا این شرکت قصد تغییر آن را از سال ۱۹۹۷ نداشته باشد. اگر تاکنون با هواپیمایی امارات سفر نکرده اید ممکن است متوجه نکات قابل توجه در لباس های شیک آن ها نشده باشید. کلاه های مورد استفاده خدمه پروازی اغلب برای نمایش عمومی استفاده می شوند و آن ها می توانند زمانی که در حین پرواز هستند آن را از سر خود بردارند. دفعه دیگری که با این ایرلاین پرواز کردید در هنگامی که یک قهوه سفارش می دهید به جنس پارچه های کت های خدمه توجه نمایید تا راه راه های قهوه ای شکلاتی روی لباس های ان ها را مشاهده نمایید.

Image result for AIR EMIRATES uniform

هواپیمایی سنگاپور | SINGAPORE AIRLINES

در این هواپیمایی شما می بایست تصور این را داشته باشید که یونیفرم شما سرتاپا بالمین خواهد بود. این یک سطح لوکس از لباس های خدمه پروازی می باشد که توسط خدمه هواپیمایی سنگاپور به صورت روزمره تجربه می شود. پیر بالمین که یکی از طراحان برجسته این صنعت می باشد، لباس های خدمه پروازی هواپیمایی سنگاپور را تحت عنوان پروژه ای به نام دختر سنگاپور طراحی کرده است. نام تجاری بالمین به دلیل الگوهای پیچیده ان شناخته شده است و این دقیقا همان چیزی است که در این لباس ها مشاهده خواهید کرد. این لباس ها از رنگ های سنتی سنگاپور و همچنین اشکالی مانند انگور و کاشی در آن استفاده شده است. دستبندهای نقره ای و جواهرات این خدمه پروازی در یک نگاه ایده مدرن از آن ها را به ذهن می آورد.

Image result for SINGAPORE AIRLINES uniform

هواپیمایی هاینان | HAINAN AIRLINES

لباس های خدمه پروازی هواپیمایی هاینان از مد روز جلوتر می باشد به طوری که آخرین لباس های این خطوط هوایی در هفته مد پاریس در سال ۲۰۱۷ به نمایش گذاشته شده و نظر بسیاری را به سوی خود جلب کرد. این لباس ها توسط طراح چینی به نام لارنس سوز که یکی از هنرمندان بزرگ این صنعت می باشد طراحی شده است. او معمولا لباس های ستاره های فیلم ها و همچنین لباس هایی که برای فرش قرمز مورد استفاده قرار می گیرد را طراحی می کند اما این بار ایده ها و مهارت های خود را به هواپیمایی هاینان آورده است. با نقاشی های ابریشمی و الگوهای چینی سنتی با قاطعیت می توان گفت که لباس های خدمه پروازی هواپیمایی هاینان یکی از بهترین ها می باشد.

Image result for HAINAN AIRLINES uniform

زمانی که یک ایرلاین در سطح گسترده جهانی فعالیت کرده و پوشش پروازی خود را گسترش می دهد بنابراین می بایست مواردی مانند لباس های خدمه پروازی خود را به نحوه طراحی کند تا علاوه بر اینکه نمایانگر فرهنگ کشور مبدا خود می باشد به نوعی شاخص و نمایان بوده و در مقابل سایر هواپیمایی های دیگر به سادگی قابل تشخیص باشد و این همان تفاوت موثری است که هر نشان تجاری قصد ایجاد آن را برای مشتریان خود دارد.

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر